Undefeated Union takes the top spot in Class 4A all to itself after Mount Si was upset last week.

Share story

Class 4A Top 10

1. Union Titans (9-0)

Beat Camas 14-7.

Next: Enumclaw

2. Lake Stevens Vikings (9-0)

Beat Mariner 62-14.

Next: Kentlake

3. Puyallup Vikings (8-1)

Beat Rogers 27-3.

Next: Kennedy Catholic

4. Graham-Kapowsin Eagles (8-1)

Beat Sumner 35-6.

Next: Monroe

5. Woodinville Falcons (8-1)

Beat Mount Si 16-14.

Next: Federal Way

6. Mount Si Wildcats (8-1)

Lost to Woodinville 16-14.

Next: Rogers

7. Bothell Cougars (7-2)

Beat Issaquah 46-3.

Next: Camas

8. Glacier Peak Grizzlies (8-1)

Beat Mount Vernon 30-6.

Next: Eastlake

9. Gonzaga Prep Bullpups (7-2)

Beat Lewis and Clark 41-33.

Next: Hanford

10. Chiawana Riverhawks (7-2)

Beat Pasco 48-7.

Next: Lewis and Clark

 

Class 3A Top 10

1. Eastside Catholic Crusaders (7-1)

Idle.

Next: Ferndale

2. Bellevue Wolverines (9-0)

Beat Mercer Island 47-0.

Next: Shorecrest

3. O’Dea Fighting Irish (7-1)

Idle.

Next: Wilson

4. Mountain View Thunder (8-1)

Beat Fort Vancouver 49-0.

Next: Roosevelt

5. Lakes Lancers (7-2)

Beat Wilson 41-13.

Next: Ballard

6. Lincoln Abes (7-2)

Beat Bethel 36-16.

Next: Prairie

7. Snohomish Panthers (7-2)

Beat Squalicum 30-27.

Next: Garfield

8. Oak Harbor Wildcats (7-2)

Beat Shorecrest 62-27.

Next: Timberline

9. Squalicum Storm (7-2)

Lost to Snohomish 30-27.

Next: Central Kitsap

10. Mount Spokane Wildcats (7-2)

Lost to Shadle Park 14-11.

Next: at Kennewick

 

Class 2A Top 10

1. Hockinson Hawks (8-0)

Beat Ridgefield 54-14.

Next: WF West

2. Lynden Lions (8-0)

Idle.

Next: Blaine

3. Liberty Patriots (7-2)

Beat Cedarcrest 48-0.

Next: Sedro-Woolley

4. Black Hills Wolves (9-0)

Beat Rochester 68-12.

Next: Columbia River

5. West Valley-Spokane Eagles (8-1)

Beat East Valley-Spokane 34-14.

Next: Ephrata

6. Steilacoom Sentinels (8-1)

Lost to Fife 28-6.

Next: Washington

7. Prosser Mustangs (7-2)

Beat Ellensburg 12-0.

Next: Bye

8. Tumwater Thunderbirds (8-1)

Beat Centralia 56-0.

Next: Woodland

9. North Kitsap Vikings (8-1)

Beat Olympic 60-19.

Next: River Ridge

10. Archbishop Murphy Wildcats (4-2)

Idle.

Next: Sehome