Nicole Souply was all over the place for Cascade Christian during Wednesday's blowout victory against Crosspoint Academy, contributing to each of the first four goals for the Cougars and ended with an eye-popping four goals and a pair of assists.

Share story

Girls Soccer:

Cascade Christian 10, Crosspoint Academy 0
Nicole Souply was all over the place for Cascade Christian during Wednesday’s blowout victory against Crosspoint Academy, contributing to each of the first four goals for the Cougars and ending with four goals and a pair of assists. Grace Jung added four assists of her own while Hailey Brandner recorded two goals and an assist.

For full results, click here.

Volleyball:

For full results, click here.

Boys Tennis:

Charles Wright Academy (CW) 5, W.F. West (WF) 0
Singles: Dylan Sam (CW) beat Andrew Pak (WF) 6-0, 6-0; Raghav Agrawali (CW) beat Levi Walters (WF) 6-0, 6-1. Doubles: Jorgenson/Wibowo (CW) beat Painter/Matagi (WF) 6-2, 6-4; Harrington/Obitz (CW) beat Touney/Nishiyama (WF) 6-2, 6-3; Yuyi/Xin (CW) beat Ibanez/Gregory (WF) 6-0, 7-5.

Snohomish (S) 7, Oak Harbor (O) 0
Singles: Kincaid Norris (S) beat Jackson Wezeman 6-1, 6-0; Nick Adell (S) beat Jordan Park (O) 6-0, 6-1; Laydon Strickland (S) beat Jeremy Mitchell (O) 6-0, 6-1; Jonah ANdrews (S) beat Sid Thomas (O) 6-0, 6-0. Doubles: Everett/Ivella (S) beat Bird/Kolden (O) 6-0, 6-0; Armbruster/Gauthier (S) beat Schermerhorn/Phipps (O) 6-0, 6-0; Stapleton/Weyer (S) beat Mene/Erickson (O) 6-0, 6-0.

Thomas Jefferson (TJ) 4, Auburn (A) 1
Singles: Bryan Thornquist (A) beat Martin Lim (TJ) 6-2, 6-1; Matthew Arnold (TJ) beat Troy Preshun (A) 6-3, 6-0. Doubles: Argyle/Park (TJ) beat Ruffin/Yorke (A) 6-2, 7-5; Poore/Kim (TJ) beat Glenn/Callero (A) 6-0, 6-1; Byquist/Kim (TJ) beat Jones/Perez (A) 6-2, 7-5.

Jackson (J) 7, Lake Stevens (LS) 0
Singles: Anuj Vimawala (J) beat Palmer Hodges (LS) 6-0, 6-2; Daniel Sohn (J) beat Johnnie Stoll (LS) 6-3, 6-3; Ryan Chu (J) beat Drew Sellars (LS) 6-0, 5-7, 7-6 (10-5); Taylor Spring (J) beat Calvin Tran (LS) 6-0, 6-3. Doubles: Follis/Kim (J) beat Schroedl/Stevens (LS) 6-2, 6-3; Lee/Hyun (J) beat Pyzer/Jackson (LS) 6-3, 6-2; Sharma/Wang (J) beat Gomez/Laverz (LS) 6-0, 6-3.

Shorewood (S) 7, Meadowdale (M) 0
Singles: Gunnar Thorstenson (S) beat David Kim (M) 6-0, 6-0; Jack Bong (S) beat Kristoph Ty (M) 6-1, 6-0; Andrew Counter (S) beat Djelli Berisha (M) 6-0, 6-0; Steven Lin (S) beat William Kim (M) 6-2, 6-0. Doubles: Smith/Jang (S) beat Johnson/Marshall (M) 6-4, 6-1; Yu/Stensrud (S) beat Fahey/Tameshi (M) 6-3, 6-0; Johnson/Buma (S) beat Kim/Man (M) 6-3, 6-1.

Hazen (H) 3, Kentridge (K) 2
Singles: Sylan Kittay (H) beat Jeff Hall (K) 6-4, 6-2; Sohil Shah (H) beat Jalen Sigel (K) 6-0, 6-1. Doubles: Meredith/Pak (K) beat Chen/Lee (H) 4-6, 6-4, 7-6 (7-3); Gutieriez/Pham (K) beat Ricord/Holm (H) 6-0, 6-3; Huynh/Chea (H) beat Sundene/Ferrer (K) 7-6 (8-6). 6-3.

Enumclaw (E) 3, Todd Beamer (TB) 2
Singles: Jake Kim (TB) beat Ben Bozich (E) 6-0, 6-0; Tae San Nguyen (TB) beat Kyle Dunning (E) 6-2, 6-1. Doubles: Thomson/Dickerson (E) beat Stafford/Jex (TB) 6-3, 6-4; Herbst/Miller (E) beat Antoine/Guaderravya (TB) 6-0, 6-0; Rosenthal/Tandecki (E) beat Kang/Chang (TB) 6-1, 6-0.

Auburn Riverside (AR) 5, Federal Way (FW) 0
Singles: Colby Tong (AR) beat Ethan Truong (FW) 6-0, 6-0; Michael kim (AR) beat Philip Blake (FW) 6-0, 6-0. Doubles: Miller/Airis (AR) beat Singh/Ha (FW) 6-0, 6-0; Park/Tu (AR) won by forfeit; Butler/Shin (AR) won by forfeit.

Inglemoor (I) 7, Woodinville (W) 0
Singles: Fred Huyan (I) beat Eric Yang (W) 6-4, 6-4; James Peng (I) beat Esh Sathiyamoorthy (W) (6-2, 6-1; Athil George (I) beat Cole Stafford (W) 6-3, 6-1; Alex Wang (I) beat Justin Sim (W) 6-3, 6-1. Doubles: Xie/Zhu (I) beat Campton/Shastri (W) 6-1, 7-5; Chiang/Millman (I) beat Buhrmann/Kubota (W) 6-1, 6-4; Bi/Fung (I) beat Shaji/Ward (W) 6-0, 6-3.

Bonney Lake (B) 4, Spanaway Lake (S) 1
Singles: Paul Wasson (S) beat Jordan Byersdorf (B) 6-2, 6-3; Noah Lucus (B) beat Daniel Kim (S) 6-3, 4-6, (10-5). Doubles: DeLapp/Kurtz (B) beat Ramsey/Gulie (S) 6-1, 6-0; Nguyen/Johnson (B) beat Mendiola/Ward (S) 6-2, 6-0; Tays/Goff (B) beat Muna/Gulie (S) 6-0, 6-1.

Boys Water Polo:

Bellevue 11, Newport 6
Bellevue lead scorers: Mario Abdel Shahed 5; Jesse Hainze 4; Cole Ramos 1.
Newport lead scorers: Ben Golan 4; Henry Newsum 2.

Cross Country:

For full results, click here.