Boys

At Legion Memorial Golf Course (par 72)

Team scores—Kamiak 398, Snohomish 400, Edmonds-Woodway 425, Lake Stevens 428, Cascade 431, Jackson 446.

Individuals—1, Rudy Caparas, Lynnwood, 70 strokes; 2, Luke Kuna, Snohomish, 75 strokes; 3 (tie), Arnold Ha, Jackson, 76 strokes; Brian Moon, Kamiak, 76 strokes; 5, Steven Cabanday, Kamiak, 77 strokes; 6, Owen Fenner, Monroe, 78 strokes; 7, (tie) Keegan Willis, Snohomish, 79 strokes; Matt Kornegay, Kamiak, 79 strokes; 9, Bryson Rizzo, Snohomish, 80 strokes; 10 (tie), Anthony Guerrero, Lake Stevens, 82 strokes; Brayden Webb, Lake Stevens, 82 strokes; Ethan Castro, Snohomish, 82 strokes; Ryan Kerr, Kamiak, 82 strokes.

At Spanaway Lake GC (par not reported)

Team scores—Seattle Christian (team champion), 278 points; Bellevue Christian, 205, Overlake, 204.

Individuals—T1, Aaron McClelland, Seattle Christian, 74 strokes; T1, Luke Doss (medalist), Seattle Christian, 74; 3, Jackson Lone, Bush, 75; 4, Rohit Sirosh, Overlake, 78; T5, Kenneth Wilson, Mount Baker, 79; T5, Sam Gray, Seattle Academy, 79; T7, Devan Boucher, Blaine, 80; T7, Lincoln Olson, Lynden Christian, 80, T7, Jack Hilt, Chimacum, 80; 10, Andrew Westhoff, Seattle Academy, 81. (Top 32 golfers advance to state tournament).

Girls

WesCo 4A Districts (day 2)

At Cedarcrest GC (par 70)

Individuals—1, Renee Kwak, Kamiak, 155 strokes; 2, Hannah Lee, Kamiak, 171; T3, Mak Sundvor, Lake Stevens, 172; T3, Katherin Choi, Kamiak, 172; T5, Anna Lundquist, Lake Stevens, 177; T5, Simran Handa, Kamiak, 177; T7, Olivia Kim, Kamiak, 180; T7, Marli Koba, Mariner, 180; T9, Emmi Modahl, Arlington, 181, T9, Leah Shin, Jackson, 181; 11, Julia Elton, Lake Stevens, 182; 12, Shawna Cabanday, Kamiak, 184.

WesCo 3A District Tournament (day 1)

At Snohomish GC (par 72)

Team scores—1, Shorecrest, 478 strokes; 2, Glacier Peak, 485; 3, Oak Harbor, 486; 4, Marysville Getchell, 524; 5, Meadowdale, 526; 6, Stanwood, 532; 7, Ferndale, 533.

Individuals—1, Annie Leete, Oak Harbor, 76 strokes; 2, Audrey Penner, Shorecrest, 83; 3, Megan Christie, Glacier Peak, 86; 4, Bree Rederos, Oak Harbor, 89; 5, Jacquelyn Martin, Marysville Getchell, 90.

1A Tri-District Championships

At Gold Mountain GC (par 72)

Team scores—King’s 115 (points), Forest Ridge 84, Seattle Academy 56, Mount Baker 32, Overlake 30, Bellevue Christian 30, South Whidbey 22, Life Christian Academy 19, Annie Wright 12, Cascade Christian 12, Charles Wright Academy 7, Meridian 2, Seattle Christian 1.

Individuals—1, Hannah Roh, K, 76 (strokes); 2, Kendra Meeker, Friday Harbor, 79; 3, Charis Tsai, K, 84; 4, Sydney Spencer, FR, 86; T-5, Livia Spencer, FR, 87; T-5, Christine Fields, Coupeville, 87; T-7, Rosie Portillo, South Whidbey, 88; T-7, Audrey Valentine, SA, 88; 9, Hannah Hughes, SA, 89; 10, Laura Wayne, K, 90; 11, Michelle McGee, LCA, 94; T-12, Tana Givens, AW, 96; T-12, Annie Walker, CWA, 96; T-14, Kristen Barclay, Cedar Park Christian, 97; T-14, Nina Sharp, FR, 97; T-14, Sarah milton, CC, 97.