BOYS

Interlake 69, Liberty 65

Shot put—Aaron Miller, I, 48-8. Discus—Aaron Miller, I, 111-7. Javelin—Aaron Miller, I, 138-4. High jump—Andrew Baugh, L, 6-0. Long jump—Aiden Browne, I, 18-2½. Triple jump—Shobhit Dain, I, 35-8½. 110 hurdles—Romney Noel, L, 15.3. 300 hurdles—Romney Noel, L, 41.9. 100—Kyle DeBruyn, I, 12.1. 200—Ethan Le, L, 24.9. 400—Ashby Brown, L, 53.2. 800—Nick Klatt, L, 2:08.1. 1,600—Aaron Boone, L, 4:25.3. 3,200—Will Oden, I, 10:34.2. 400 relay—Interlake, 45.8. 1,600 relay—Liberty (Noel, Brown, Pyatt, Sowy), 3:39.1.

Lindbergh 112, Tyee 15

Lindbergh 104, Foster 32

Lindbergh 98, Evergreen-Seattle 36

Shot put—D’Shaun Sims, L, 46-06 Discus—Trevonn Russell, L, 143-00 Javelin—Daniel Wiitanen, L, 147-09 High jump—Derek Anderson, L, 5-06 Long jump—Henok Gebreyhannes, ES, 18-09.50 Triple jump—Pedro Diaz, ES, 40-02 Pole vault—Derek Anderson, L, 8-00 110 hurdles—Rattanay Chor, ES, 18.70 300 hurdles—Pedro Diaz, ES, 43.56 100—Aaron Arzaga, L, 11.58 200—Robby Williamson, L, 24.78 400—Aaron Arzaga, L, 51.42 800—Marques Chacon, ES, 2:05.34 1,600—Endalkachew Abebaw, L, 4:47.07 3,200—Alex Sifuentes, L, 10:42.43 400 relay—F (Elijah Hawkins, Gerard Marquina, Jamar Wells, Kevin Le) 48.01 1,600 relay—F (Luis Cuellar, Adrian Ruvalcaba, Joel Hendricks, Gerard Marquina) 4:03.40.

Fife 106, White River 38

Shot put—Monike Sarte, F, 44-03.00. Discus—Trevor Schoon, WR, 114-06. Javelin—Jonathan Moore, F, 131-08. High jump—Anythony Bevilacqua, F, 5-00.00. Long jump—Tyler Ditch, F, 18-01.50. Triple jump—Tyler Ditch, F, 38-04.00. Pole vault—Khyri Edwards, F, 10-00.00. 110 hurdles—CJ Polo, F, 18.28. 300 hurdles—Jonathan Moore, F, 45.82. 100—Jonah Mathews, F, 10.95. 200—Jonah Mathews, F, 22.32. 400—Brandon Scheer, WR, 56.08. 800—Joshua Terre, F, 2:18.40. 1,600—Joshua Terre, F, 4:56.10. 3,200—Seth Berryhill, WR, 11:44.30. 400 relay—Fife (Joe Bridges, other runners not reported), 45.04. 1,600 relay—Fife (Anthony Bevilacqua, Khyri Edwards, Jonah Mathews, Jonathan Moore) 3:48.95.

Marysville-Pilchuck 81, Oak Harbor 64

Glacier Peak 96, Oak Harbor 49

Glacier Peak 90, Marysville-Pilchuck 55

Shot put—Juan Ventura, MP, 49-7. Discus—Corbin Ferry, MP, 148-1. Javelin—Joel Dethlefsen, GP, 148-10. High jump—Joshua Bansberg, MP, 5-0. Long jump—Cole McFadden, GP, 20-4. Triple jump—Zach Verge, MP, 41-7½. Pole vault—Cole McFadden, GP, 11-6. 110 hurdles—Logan Coleman, GP, 16:38. 300 hurdles—Logan Coleman, GP, 42.11. 100—Austin Joyner, MP, 11.40. 200—Alex Mandzyuk, GP, 23.92. 400—Dejon Devroe, OH, 50.81. 800—Sebastian Ceaser, OH, 2:05.54. 1,600—John Rodeheffer, OH, 4:37.03. 3,200—John Rodeheffer, OH, 9:47.82. 400 relay—Marysville-Pilchuck (Austin Joyner, Dante fields, Clifford Paulk, Chris Jones), 45.09. 1,600 relay—Glacier Peak (McKenzie King, Marcus McAuliffe, Logan Coleman, Will DeMaris), 3:35.28.

Beamer 94, Curtis 51

Shot put—Riddley, C, 43-08.00. Discus—Piper, C, 128-08.00. Javelin—Kim, C, 134-09.00. High jump—Parnell, B, 6-01.00. Long jump—Shocks, B, 39-11.00. Triple jump—Shocks, B, 43-09.25. Pole vault—Hansen, B, 12-00.00. 110 hurdles—T. Ma, C, 16.04. 300 hurdles—Normandia, B, 42.05. 100—Lubin, B, 11.27. 200—Lubin, B, 22.47. 400—Jones, B, 51.45. 800—Fejeran, C, 2:04.95. 1,600—Jex, B, 4:40.17. 3,200—Jex, B, 9:45.18. 400 relay—Beamer, 44.09. 1,600 relay—Curtis, 3:36.26.

Renton 101, Highline 43

Hazen 84, Highline 52

Shot put—Micah Prescott, Renton, 46-08.75. Discus—Micah Prescott, Renton, 131-05. Javelin—Cody Chen, Hazen, 123-02. High jump—Kahliq Shahzaad, Highline, 5-10.00. Long jump—Lemarco Vasser, Renton, 20-02.50. Triple jump—Jovu Phomprida-Robinson, Renton, 38-10.50. Pole vault—Howard Ho, Renton, 10-00.00. 110 hurdles—Ben Tuazon, Hazen, 15.90. 300 hurdles—Kahliq Shahzaad, Highline, 47.55. 100—Abdi Ali, Renton, 11.72. 200—Brandon Baker, Highline, 24.04. 400—Evan Howe, Hazen, 53.63. 800—Kameron Jones, Renton, 2:07.70. 1,600—Hameed Maktoof, Renton, 4:46.89. 3,200—Hameed Maktoof, Renton, 10:35.72. 400 relay—Renton (Juwu Phomprida-Robinson, Jovu Phomprida-Robinson, Abdi, Ali, Tony Vo), 45.10. 1,600 relay—Hazen (Dario Cirlincione, Ben Tuazon, Rhyan DeMile, Parker Trewett), 3:48.68.

GIRLS

Fife 111, White River 35

Shot put—Savannah Barber, F, 34-00.00. Discus—Courtney Morton, F, 103-4.50 Javelin—Courtney Morton, F, 87-03. High jump—Jade Crawford, WR, 4-10.00. Long jump—Kylianne Morton, F, 13-10.50. Triple jump—Kylianne Morton, F, 32-04.00. Pole vault—Brooke March, F, 9-06.00. 100 hurdles—Jade Crawford, WR, 15.57. 300 hurdles—Cassidy Kunst, WR, 51.68. 100—Brittany Pringle, F, 13.15. 200—Maddie Michaud, F, 28.51. 400—Zuleyka Lopez-Cruz, F, 1:12.49. 800—Allison Ruther, F, 2:42.90. 1,600—Maddie Moser, WR, 6:01.60. 3,200—Rebecca Carrilo, F, 13:29.40. 400 relay—Fife (McKenna Fietz, Maddie Michaud, Courtney Morton, Brittany Pringle), 52.29. 800 relay—Fife (Brayden Boyles, McKenna Fietz, Brittany Pringle, Brianna Anderson), 1:55.64. 1,600 relay—Fife (runners not reported), 4:56.62.

Oak Harbor 79. Marysville-Pilchuck 70

Glacier Peak 89, Oak Harbor 61

Glacier Peak 92, Marysville-Pilchuck 58

Shot put—Taylor Deconzo, OH, 32-4. Discus—Kenna Prosch, OH, 84-7. Javelin—Maya McFadden, GP, 106-11. High jump—Claire Anderson, OH, 4-10. Long jump—Bianca Acuario, MP, 16-4¾. Triple jump—Mikayla Ingram, GP, 34-11. 100 hurdles—Maya McFadden, gp, 17.16. 300 hurdles—Sydney Mendenhall, GP, 49.18.100—Mackenzie Nolte, MP, 13.10. 200—Amanda Klep, MP, 27.04. 400—Bri King, MP, 1:01.20. 800—Heidi Smith, GP, 2:25.54. 1,600—Megan Davis, GP, 5:31.82. 3,200—Alex Laiblin, OH, 11:44.35. 400 relay—Marsville-Pilchuck (Bianca Acuario, Charlee Pilon, Mackenzie Nolte, Amanda Klep), 50.24. 800 relay—Glacier Peak (Jessica Miller, Kathryn Nicholson, Sydney Mendenhall, Baylee Barnes), 1:50.88. 1,600 relay—Marysville-Pilchuck (Amanda Klep, Bri King, Mackenzie Nolte, Charlee Pilon), 4:06.14.

Renton 101, Highline 38

Hazen 114, Highline 25

Shot put—Siula Angilau, Highline, 30-11.00. Discus—Megan Tucker, Hazen, 86-11. Javelin—Taliah Coe, Hazen, 80-11. High jump—Sydney Washington, Highline, 4-10.00. Long jump—Elaine Nguyen, Hazen, 15-03.00. Triple jump—Michelle Lilly, Hazen, 39-00.50. Pole vault—Cynthia Nguyen, Highline 9-00.00. 100 hurdles—Elaine Nguyen, Hazen, 17.51. 300 hurdles—Emily Lincoln, Renton, 54.83. 100—Savannah Smith, Renton, 13.07. 200—Shelly Sauls, Renton, 26.59. 400—Alexis Rogers, Hazen, 1:04.32. 800—Kate Lilly, Hazen, 2:30.86. 1,600—Sarh Hart, Hazen, 5:30.98. 3,200—Ebsitu Hassen, Renton, 13:33.00. 400 relay—Hazen (Chelsea Delgado, Minhna Le, Sablena Milinganyo, Taliah Coe), 54.59. 800 relay—Renton (Erykah Holland, Shelly Sauls, Savannah Smith, Iman Burks), 1:50.05. 1,600 relay—Hazen (Sablena Milinganyo, Sarah Hart, Kate Lilly, Alexis Rogers), 4:16.56.

Beamer 82, Curtis 67

Shot put—Lemaveve, B, 33-06.00. Discus—Lemaveve, B, 96-10.00. Javelin—Matz, C, 80-01.00. High jump—Hansen, B, 4-10-00. Long jump—Jackson, C, 18-00.00. Triple jump—Shakoor, C, 34-02.00. Pole vault—Mendoza, B, 8-06.00. 100 hurdles—Hansen, B, 16.43. 300 hurdles—Bradley, C, 48.92. 100—Bell, B, 13.09. 200—Spotser, B, 26.49. 400—Spotser, B, 1:00.20. 800—Wegner, C, 2:32.24. 1,600—Wegner, C, 5:33.54. 3,200—Odom, B, 12:33.43. 400 relay—Curtis, 52.34. 800 relay—Beamer, 1:47.20. 1,600 relay—Beamer, 4:17.84.

Liberty 93, Interlake 36

Shot put—Kaycee Faber, I, 25-07 Discus—Gabriella Frost, I, 77-06 Javelin—Alicia Abraham, L, 90-04 High jump—Kelli Anderson, L, 4-08 Long jump—Danielle Demps, L, 15-08.75 Triple jump—Danielle Demps, L, 32-03.25 100 hurdles—Kelley Johnson, L, 16.50 300 hurdles—Kelley Johnson, L, 50.20 100—Cherelle Demps, L, 11.9 200—Cherelle Demps, L, 26.60 400—Brown, L, 53.20 800—Nikita Waghani, I, 2:30.10 1,600—Tyra Christopherson, L, 5:35.10 3,200—Sarah Bleisner, L, 12:20.02 400 relay—L, 50.20 800 relay—L (Kelley Johnson, Shannell Thompson, D. Demps, Cherelle Demps) 1:48.30 1,600 relay—L, 4:23.90.

Lindbergh 125, Tyee 10

Lindbergh 117, Foster

Lindbergh 118, Evergreen-Seattle 12

Shot put—Caroline Tupa, ES, 37-01.75 Discus—Aleisha Simpson, L, 105-01 Javelin—Saya Lombard-Chappell, L, 113-06 High jump—Evelyn Kashubskiy, L, 4-08 Long jump—Aajua Brooks, L, 16-07.25 Triple jump—Alicia Wasisco, L, 30-05.25 100 hurdles—Evelyn Kashubskiy, L, 19.49 300 hurdles—Norchel Laylo, L, 59.71 100—Aajua Brooks, L, 13.28 200—Aajua Brooks, L, 26.99 400—Alicia Wasisco, L, 1:05.87 800—Shakila Omar, F, 2:36.05 1,600—Cindy Huynh, L, 6:31.91 3,200—Feven Fessehatzion, L, 14:26.29 400 relay—L (Aajua Brooks, Lindsey Pfluger, Ariana Mixon, Alicia Wasisco) 52.60 800 relay—L (Malinda Phommachack, Rubina Postma, Daychelle Wilson, Angel Malcom) 2:08.64 1,600 relay—T (Bethlehem Gebre, Dkram Abdu, Lidiya Begre, Alexis Sata) 5:24.