BOYS

Lake Washington 72, Liberty 63

Shot put—Nick Jahnke, LW, 43-06.5 Discus—A. Crowder, L, 108-00 Javelin—B. Gockel, LW, 138-07 High jump—Hemdahl, LW, 5-10 Long jump—J. Lin, LW, 19-06.25 Triple jump—E. Muhlestein, LW, 37-09.25 110 hurdles—R. Noel, L, 15.8 300 hurdles—R. Noel, L, 42.6 100—J. Lin, 12.0 200—E. Le, L, 24.6 400—Schwartz, LW, 54.6 800—D. Grove, LW, 1:59.1 1,600—A. Cooper, 4:44.1 3,200—C. Vanscheliha, LW, 11:25.7 400 relay—Lake Washington, 48.2 1,600 relay—Liberty, 3:43.4.

Mariner 86, Edmonds-Woodway 59

Shot put—Octayvien Sapp, M, 47-11.00 Discus—Adrian Releford, M, 131-02 Javelin—Theo Lebesid, EW, 153-01 High jump—Grant Whitcutt, EW, 5-08.00 Long jump—Dyonte Law, M 20-04.50 Triple jump—Chukwuma Okereke, EW, 40-00.00 Pole vault—Grant Whitcutt, EW, 8-00.00 110 hurdles—Justin Gunn, EW, 16.43 300 hurdles—Jose Irizarry, M, 41.63 100—Josh Williamson, M, 11.22 200—Josh Williamson, M, 23.81 400—Greg Whitaker, M, 54.54 800—Grady Okeson, EW, 2:10.58 1,600—Grady Okeson, EW, 4:53.62 3,200—Spencer Anderson, M, 10:40.64 400 relay—M (Dyonte Law, Peter Wainaina, Darius Tolbert, Josh Williamson) 46.10 1,600 relay—M (Anthany Smith, Greg Whitaker, Josh Williamson, Jose Irizarry) 3:41.61

Renton 114, Highline 27

Lindbergh 116, Foster 24

Shot put—Micah Prescott, R, 44-04.25 Discus—Micah Prescott, R, 130-03 Javelin—Eric Teng, F, 121-01 High jump—Kahliq Shahzaad, H, 5-06.00 Long jump—Toi, R, 18-08.00 Triple jump—Jagbir Singh, L, 39-2.00 Pole vault—Omelyan Strembitsky, L, 13-06.00 110 hurdles—Eominque Williams, R, 17.47 300 hurdles—Dominque Williams, R, 47.00 100—Brian Phillips, R, 12.16 200—Aaron Arzaga, L, 22.90 400—Colton Maddy, L, 55.31 800—Daniel Langer, L, 2:10.87 1,600—Dupree Nugent, L, 4:59. 33 3,200—Kameron Jones, R, 10:42.71 400 relay—R (Lemarco Vasser, Taiwan Washington, Long Tran) 1,600 relay—R (Abdi Ali, Kameron Jones, Jakob Kurle, Ellis Thomas)

Kennedy Catholic 128, Tyee 11
Hazen 122, Tyee 5
Kenndy Catholic 76, Evergreen 66
Hazen 79, Evergreen 49

Shot put—Parker Trewett, H, 44-5.5. Discus—vAlex Lesar, K, 109-9. Javelin—Evan Howe, H, 118-7. High jump—Nate Randall, K, 5-2. Long jump—Bahari Watkins, H, 21-4. Triple jump—Bahari Watkins, H, 41-9.5. Pole vault—Luke Blair, K, 9-6. 110 hurdles—Stone Lavin, K, 16.77. 300 hurdles—Pedro Diaz, E, 42.04. 100—Jason Cowan, K, 11.50. 200—Theo Mowatt, E, 24.72. 400—Jason Cowan, K, 52.66. 800—Jesus Vargas, H, 2:06.68. 1,600—Marques Chaton, E, 4:42.99. 3,200—Matthew Chacon, E, 10:21.90. 400 relay—Kennedy Catholic (Inseon Choi, Nate Randall, Henry George, Ramsay Bauer), 46.41. 1,600 relay—Hazen (Jesus Vargas, Nick Yount, Evan Howe, Ryan Eshbaugh), 3:40.89.

Beamer 110, Auburn 25

Shot put— Colton Thrasher, B, 41-045 Discus— Colton Thrasher, Beamer, 124-09 High jump—Terrill Parnell, B, 6-00 Long jump—Adrian Shocks, Beamer, 19-0775 Triple jump—Adrian Shocks, B, 42-06 Pole vault—Blake Hansen, B, 11-06 110 hurdles—Reeve Normandia, B, 16.55 300 hurdles—Reeve Normandia, B, 43.67 100—Kerson Lubin, B, 11.71 200—Reeve Normandia, B, 24.31 400—Amnon Auna, B, 52.02 800—Austin Jex, B, 2:00.051 1,600—Blake Hansen, B, 4:41.97 3,200—Austin Jex, B, 10:26.86 400 relay—Beamer 44.38 1,600 relay—Beamer, 3:39.78

Meadowdale 126, Shorewood 2

Shorewood 68, Meadowdale 67

Meadowdale 97, Stanwood 39

Shorewood 118, Shoreline Christian 0

Stanwood 104, Shoreline Christian 8

Shorewood 99, Stanwood 31

Shot put—Justus Blair, Shorewood, 43-09 Discus—Arious Frazier, Shorewood, 129-00 Javelin—Arious Frazier, Shorewood, 159-05 High jump—Kameron Smith, Meadowdale, 5-10 Long jump—Malik Braxton, Meadowdale, 19-04 Triple jump—Malik Braxton, Meadowdale, 40-07 110 hurdles—Chris Grant, Meadowdale, 15.71 300 hurdles—Chris Grant, Meadowdale, 41.59 100—Margaryonta Kilcup, Meadowdale, 11.28 200—Margaryonta Kilcup, Meadowadle 24.05 400—Andrew Garrison, Shorewood, 52.40 800—Dawit Yonas, Shorewood, 2:11.24 1,600—Keenan Stephens, Shorewood 4:40.68 3,200—Zachary Beetham, Shorewood, 10:18.29 400 relay—Meadowdale (Malik Braxton, Steven Buonto, Margaryonta Kilcup, Jason Yim), 44.46 1,600 relay—Meadowdale (Chikodi Ezeokeke, Trevor White, Josh Verzsola, Harry White), 3:45.82.

Shorecrest 80, Marysville Getchell 65

Glacier Peak 88, Shorecrest 59

Glacier Peak 97, Marysville Getchell 49

Shot put—Eugene Marcus, Marysville Getchell 41-05.50 Discus—Mason Braun, Glacier Peak, 131-11 Javelin—Ethan Jones, Glacier Peak, 137-00 High jump—Race Treat, Shorecrest, 5-08 Long jump—Antonio Larson, Marysville Getchell, 20-00 Triple jump—Alec Albrecth, Glacier Peak, 39-03.75 Pole vault—Riley Townsend, Glacier Peak, 8-00 110 hurdles—Logan Coleman, Glacier Peak, 16.28 300 hurdles—Aaron Kelly, Shorecrest, 40.92 100—Will McNamara, Shorecrest, 11.23. 200—Will McNamara, Shorecrest, 23.27 400—Will DeMaris, Glacier Peak, 51.52 800—Spencer coffee, Shorecrest, 2:05.24 1,600—Isaac Ripley, Glacier Peak, 4:45.64 3,200—Garren Arnold, Glacier Peak, 10:22.86 400 relay—Shorecrest (David Ahern, Busayo Bolonduro, Christian Golden, Will McNamara), 45.26 1,600 relay—Shorecrest (Kelly McCaffrey, Omar Abdulla, Will McNamara, Aaron Kelly), 3:33.41

Interlake 74, Mercer Island 62

Shot put—Aaron Miller, I, 45-4. Discus—Aaron Miller, I, 117-0. Javelin—Aaron Miller, I, 118-10. High jump—Grant Jordan, I, 6-2. Long jump—Austin Clark, I, 18-0.5. Triple jump—Grant Jordan, I, 35-3.5. 110 hurdles—Mark Mikulak, I, 16.9. 300 hurdles—Mark Mikulak, I, 47.3. 100—Ethan Vu, M, 11.47. 200—Benjamin Wilt, M, 24.38. 400—Luke Bohlinger, M, 55.52. 800—Eric Schulz, M, 1:55.40. 1,600—Ian Platou, M, 4:44.5. 3,200—Luke Beauchamp, I, 9:44.7. 400 relay—Interlake (Mark Mikulak, Bryce Hardy, Anthony Nguyen, Austin Clark), 47,2. 1,600 relay—Mercer Island (Emerson Schulz, Nathan Gallatin, Dylan Lesko, Eric Schulz), 3:34.1.

GIRLS

Mercer Island 103, Interlake 36

Shot put—Emily Basset, M, 31-11. Discus—Emily Basset, M , 85-7. Javelin—Katherine Hendrikson, M, 78-9. High jump—Emily Lightfoot, M, 4-8. Long jump—Daria Lewis, I, 13-5.75. Triple jump—Latrevian Saunders, M, 29-3.5. 100 hurdles—Lindsay Lightfoot, M, 17.46. 300 hurdles—Latrevian Saunders, M, 55.94. 100—Riley Brown, I, 12.5. 200—Victoria Gersch, M, 26.49. 400—Teresa Yu, M, 1:16.14. 800—Sarah Bjarnason, M, 2:24.73. 1,600—Nikita Waghani, M, 5:35.9. 3,200—Cece Rosenman, M, 11:40.4. 400 relay—Interlake (Francesca Paszkeicz, Riley Brown, Daria Lewis, Victoria George), 53.8. 800 relay— Mercer Island (Victoria Gersch, Piper Casey, Emily Lightfoot, Lauren Cartwright), 1:55.81. 1,600 relay—Mercer Island (Sarah Bjarnason, Mary Lovejoy, Kate MIller, Alida Scalzo), 4:23.8.

Liberty 89, Lake Washington 48

Shot put—Courtney Johnson, LW, 30-03 Discus—K. Johnson, LW, 85-09 Javelin—A. Ellenburg, L, 111-03 High jump—K. Anderson, L, 4-08 Long jump—D. Demps, L, 15-04 Triple jump—M. Mak, L, 33-06.5 100 hurdles—K. Johnson, L, 18.1 300 hurdles—K. Johnson, L, 49.5 100—C. Demps, L, 12.7 200—C. Demps, L, 26.8 400—C. Ross, 1:01.7 800—K. Matora, 2:20.3 1,600—C. Schmidgall, L, 5:38.7 3,200—T. Christopherson, L, 12:05 400 relay—Liberty, 51.1 800 relay—Liberty, 1:47.7 1,600 relay—Liberty, 4:18.7.

Edmonds-Woodway 102, Mariner 38

Shot put—Kiera Towell, EW, 34-05.00 Discus—Maggie Hunter, EW, 82-05 Javelin—Victoria Lebesis, EW, 96-01 High jump—Gloria Evstatieva, EW Long jump—Savanah VanCitters, EW, 15-08.50 Triple jump—Kylie Rardin, EW, 29-11.00 Pole vault—Brittany Whitcutt, EW, 7-00.00 100 hurdles—Rachel Stone, EW, 16.78 300 hurdles—Rachel Stone, EW, 49.75 100—Djenne Dickens, EW, 12.51 200—Djenne Dickens, EW, 25.87 400—Hannah Thuesen, EW, 1:05.38 800—Hailey Kettel, EW, 2:32.97 1,600—Hailey Kettel, EW, 5:29.14 3,200—Honglam Van, M, 13:17.44 400 relay—M (Shayla Forbes-Luong, Brianna Nelson, Imani Tillman, Stahzee McSwain) 55.96 800 relay—EW (Hannah Thuesen, Fatou Jatta, Brittany Whitcutt, Claire Popke) 1:53.15 1,600 relay—EW (Rachel Stone, Djenne Dickens, Claire Popke, Hannah Thuesen) 4:23.07

Renton 107, Highline 27

Lindbergh 65, Foster 61

Shot put—Aleisha Simpson, L, 33-05.75 Discus—Jada Rogers, L, 86-08 Javelin—Saya Lombard-Chappell, L, 110-04 High jump—Sierra Parsons, F, 5-02.00 Long jump—Aajua Brooks, L, 16-06.25 Triple jump—Alicia Wasisco, L, 31-03.75 Pole vault—Emily Chanthapone, F, 8-00.00 100 hurdles—Evelyn Kashubskiy, L, 19.24 300 hurdles—Sierra Parsons, F, 50.40 100—Aolani Medrano, F, 14.14 200—Shakila Omar, F, 27.56 400—Shakila Omar, F, 1:02.63 800—Thais Pedro, HL, 2:31.87 1,600—Alem Belete, F, 5:53.51 3,200—Emily Yoshioka, R, 15:01.63 400 relay—L (Malinda Phommachack, Aajua Brooks, Alicia Wasisco, Lindsey Pfluger) 54.14 800 relay—R (Janaya Williams, Iman Burks, Shelly Sauls, Savannah Smith) 1:54.70

Kennedy Catholic 125, Tyee 18Hazen 137, Tyee 9Kennedy Catholic 120, Evergreen 20Hazen 132, Evergreen 14

Shot put—Caroline Tupa, E, 35-10.5. Discus—Caroline Tupa, E, 118-3. Javelin—Amanda Shioyama, K, 93-0. High jump—Maddie Terry, K, 4-6. Long jump—Elaine Nguyen, H, 14-8. Triple jump—Danielle Carnahan, K. 32-3. Pole vault—Danielle Carnahan, K, 9-6. 100 hurdles—Elaine Nguyen, H, 17.94. 300 hurdles—Vy Pham, H, 52.64. 100—Ariell Garnett, K, 13.07. 200—Ariell Garnett, K, 27.54. 400—Sablena Milinganyo, H, 1:04.12. 800—Kate Lilly, H, 2:26.65. 1,600—Sarah Hart, H, 5:36.28. 3,200—Amy Moore, K, 14:06.84. 400 relay—Kennedy Catholic (Kit Bruner, Natalie Mutter, Amanda Shioyama, Ariell Garnett), 53.00. 800 relay—Kennedy Catholic (Amanda Shioyama, Kit Bruner, Danielle Carnahan, Ariell Garnett), 1:50.87. 1,600 relay—Hazen (Amy Warmenhoven, Kate Lilly, Alexis Rogers, Sarah Hart), 4:23.93.

Beamer 127, Auburn 13

Shot put— Angela Lemaveve, B, 33-015 inch Discus— Lemaveve, B, 92-085 High jump—Claire Hansen, B, 4:10 Long jump—Briawna Kelly, B, 14-03 Triple jump—Reed Copeland, B, 32-05 inches Pole vault—Alyssa Mendoza, B, 7-00 110 hurdles—Claire Hansen, B, 16.88 300 hurdles—Nicole Seabolt, B, 49.22 100— Shante Spotser, B, 13.34 200—Shante Spotser, B, 27.39 400—Tanner Crook, A, 1:11.37 800—Ashley Mason, B, 2:37.02 1,600—Ashley Mason, B, 5:38.94 3,200—Jessa Barth, B, 13:28.59 400 relay—Beamer, 52.07 1,600 relay—Beamer, 4:36.80 800 relay – Beamer, 1:59.35

Meadowdale 101, Shoreline Christian 24

Shorewood 82, Meadowdale 51

Stanwood 89.5, Meadowdale 50.5

Shorewood 96, Shoreline Christian 23

Stanwood 131, Shoreline Christian 7

Stanwood 75, Shorewood 64

Shot put—DeeDee Free, Meadowdale, 34-10 Discus—Madeline Bell-Knight, Shorewood, 87-04 Javelin—Salyna McDonald, Shorewood, 93-03 High jump—Madison Yerigan, Stanwood, 5-04 Long jump—Ali Anderson, Stanwood, 16-04 Triple jump—Julia Heichel, Stanwood, 30-11.50 100 hurdles—Krista Titus, Stanwood, 17.90 300 hurdles—Asia Borseth, Stanwood, 50.81 100—Chrislove Brandt, Shorewood, 13.95 200—Natalie McPherson, Shoreline Christian, 28.43 400—Ali Anderson, Stanwood, 1:03.29 800—Emily Ransom, Shorewood, 2:34.68 1,600—Kelsey Machado, Shorewood, 5:53.51 3,200—Corina Pierce, Stanwood, 13:11.70 400 relay—Meadowdale (Megan Hoppe, Cami Devries, Ngozi Ezeokeke, Kristin Yim), 54.80 800 relay — Shorewood (Ashley Nephew, Christina Garrison, Erin Arslanoglu, Sayna McDonald), 1:52.33
1,600 relay—Stanwood (Asia Borseth, Ali Anderson, Madison Yerigan, Natalie Wyles), 4:16.91.

Shorecrest 92, Marysville Getchell 54

Glacier Peak 95, Shorecrest 64

Glacier Peak 110, Marysville Getchell 49

Shot put—Jessica Ventura, Marysville Getchell, 32-07 Discus—Onyie Chibuogwu, Shorecrest, 108-09 Javelin—Katherine Taylor, Shorecrest, 117-01 High jump—Wurrie Njadoe, Shorecrest, 5-03 Long jump—Wurrie Njadoe, Shorecrest, 17-06.50 Triple jump—Mikayla Ingram, Glacier Peak, 33-00.50 Pole vault—Annika Dayton, Glacier Peak, 9-00 100 hurdles—Maya McFadden, Glacier Peak, 16.03 300 hurdles—Sydney Mendenhall, Glacier Peak, 50.29 100—Jessica Miller, Glacier Peak, 13.27 200—Wurrie Njadoe, Shorecrest, 27.28 400—Maddi Kuligoski, Glacier Peak, 1:03.02 800—Megan Davis, Glacier Peak, 2:28.58 1,600—Heidi Smith, Glacier Peak, 5:22.64 3,200—Katherine Dittmann, Glacier Peak, 11:52.78 400 relay—Shorecrest (Players not reported), 51.02 800 relay —Shorecrest (Kayla Holland, Alex Murphy, Kate Hildahl, MIchelle Yong), 1:49.78 1,600 relay—Glacier Peak (Jessica Miller, Sydney Mendenhall, Baylee Barnes, Maddi Kuligoski) 4:15.10