Girls

Skyline 7, Bothell 0

Singles—Julie Lioubarksi, S, beat Chelsea Dinndorf, 6-0, 6-0; Jasmine Ye, S, beat Keeton Mayers, 6-0, 6-0; Sherry Huang, S, beat Madi Pappas, 6-0, 6-0; Tarika Sivakumar, S, beat Sydney Kraemer, 6-0, 6-0.

Doubles—Shreenu Sivakumar/Riana Eduljee, S, beat Madi MacKenzie/Lauren Agler, 6-0, 6-0; Kourtney Kirton/Avery Sampson, S, beat Kikki Anderson/Kelby Pierce, 6-1, 6-0; Hilary Taylor/Emily Licholai, S, beat Nicole Bohra/Bonnie Ho, 6-0, 6-2.

Issaquah 4, Woodinville 3

Singles—Moriah Austin, W, beat Kristen Cheung, 6-3, 6-4; Regina Darahovski, I, beat Britta Spencer, 6-1, 6-0; Naveena Sathiyamoorthy, W, beat Ellen MacNary, 6-4, 6-2; Caroline Miller, W, beat Eve Shih, 6-1, 6-0.

Doubles—Halle Gordon/Kelsey Wilson, I, beat Lauryn Stafford/Olivia Banks, 6-1, 6-3; Lucy Juffman/Sami Mittmann, I, beat Jordan Matthew/Kelsie Mosebar, 7-5, 7-6 (13); Inyoung You/Emma Gavin, I, beat Julienne Renne/Lia Koklic, 6-0, 6-0.

Mercer Island 7, Sammamish 0

Singles—Melanie Lee, MI, beat Tina Liu, 6-4, 6-0; Caroline Hamilton, MI, beat Ha Nguyen, 6-0, 6-0; Miji Suhr, MI, beat Jessica Jou, 6-1, 6-0; Kimia Preston, MI, beat Katie Lachasse, 6-0, 6-0.

Doubles—Caroline Dillon/Jamie Mounger, MI, beat Daniel McCormach/Jama Gantulsa, 6-4, 6-3; Catherine Seifert/Fiona Brasfeld, MI, beat Olivia Tremblay/Jennifer Chi, 6-1, 6-0; Chloe Gage/Kelly Hanschen, MI, beat Taryn Okamoto/Brenda Lee, 6-1, 6-0.

Olympia 4, Newport 1

Singles—Sydney Pham, O, beat Kari NAsu, 6-3, 6-0; Ali Topp, O, beat Sally Kim, 6-0, 6-2.

Doubles—Lilly Hou-Emily Chen, N, beat Rachel Kelson-Catty Zhang, 6-2, 6-7 (5-7), 7-6 (8-6); Tiffany Barker-Mina Craig, O, beat Ashley Sun-Erica Hsia, 2-6, 6-2, 7-5; Madeline Fisher-Kady Zeller, O, Allison Lee-Sara Park, 3-6, 6-2, 6-3.

Shorecrest 5, Meadowdale 2

Singles—Lauren Rutter, S, beat Sunni lee, 6-0, 6-4; Rachel Stevens, S, beat Bear Lund, 6-0, 6-1; Rosa Rice-Pelepko, S, beat Sabrina England, 6-1, 6-1; Alisha Chand, M, beat Alina Tran, 6-1, 6-0.

Doubles—Lucy Sui/Karena Tien, S, beat Tea Nikolic/Rebecca Huang, 4-6, 6-4, 6-2; Zaya Tsolmon/Nora Var, S, beat Simran Rai/Shannon Kamoski, 6-3, 7-5; Tiffany Daniggelis/Alyssa Valdez, M, beat Ji Hae Hong/Bianca Hoang Dang, 6-3, 6-3.

Glacier Peak 4, Mountlake Terrace 3

Singles—Nicki Bouche, MT, beat Madeline Mahler, 6-3, 4-6, 6-3; Tina Liu, MT, beat Taylor Hallock, 6-1, 6-0; Jessica Roberts, GP, beat Aysha Raza, 6-2, 6-0; Brittany Kinsella, MT, beat Emelia Black, 6-4, 6-0.

Doubles—Emme Davis/Anna Sneesby, GP, beat Meron Aba/Kaitlyn Anderson, 6-0, 6-0; Keanna Ellingsen/Laurel Albrecht, GP, beat Suzi Diaz/Kirsten Pounds, 6-0, 6-1; Micah Fload/Mary Hlavacka, GP, beat Monique Singh/Arani Yongedrun, 6-4, 6-2.

Jefferson 5, Beamer 0

Singles—Cindy Park, J, beat Avery Liening, 6-4, 6-3; Alicia Gim, J, beat Sera van den Bosch, 6-0, 6-3.

Doubles—Coco Hernandez-Tagoe/Gloria Oh, J, beat Heidi Kim/Simron Kaur, 6-0, 6-1; Rileigh Qualls/Makaylie Moore, J, beat Michelle Riedel/Natalie Hess, 6-3, 6-0; Estella Kim/Kayla Stellick, J, beat Malina Shaw/Taylor Verzosa, 6-2, 6-4.

Coed

Lakeside 10, West Seattle 1

Boys

Singles—Trey Von Gortler, LS, beat Michael Lee, 6-2, 6-0; Eli Fonseca, LS, beat Blake Bias, 6-0, 6-2; Eli Weed, LS, beat Matthew lee, 6-3, 1-6, 7-5

Doubles— Hayden Clark-Allen Yang, LS, beat Nick Sturman-Gavin Penor, 6-1, 6-0; Nikhil Birmiwal-Whit Jamieson, LS, beat Patrick Nguyen-Caelin Schaefer, 6-1, 6-0.

Girls

Singles—Viv Daniel, LS, beat Katie Lacayo, 6-0, 6-0; Genevieve Payzer, LS, beat August Carow, 7-5, 6-1; Nikki Labell, LS, beat Megan Duong, 6-0, 6-1

Doubles—Nadia Khan-Amy Wang, LS, beat Maddie Miller-Karla Najera, 6-0, 6-0; Julia Pascualy-Christina Koh, LS, beat Sydney Cramer-Francesca Fuimoni, 6-0, 6-0.

Mixed

Doubles—Joey Kane-Justina Lang, WS, beat Bella DeVaan-Matt Holloman, 8-6.

Franklin 6, Cleveland 5

Boys singles—Adam Zhu, F, beat Rudolfa Baba, 5-7, 6-2, 1-0 (5); Alex Yeung, F, beat Ying Yu, 6-2, 6-2; Andy Loung, F, beat Kevin Ha, 6-3, 6-4.

Girls singles—Monica Lui, C, beat Asha Hanstad, 6-4, 6-3; Angel Liu, C, beat Brenda Ngheim, 6-0, 6-2; Angela Lee, C, beat Lailanie Rabena, 4-6, 6-4, 1-0 (6).

Boys doubles—Andy Cao-Ryan Tran, F, beat Wilson Yup-Johnson Nguyen, 6-4, 6-0; David Bach-Alan Aphayarath, F, beat Phong Ton-Dennis Ho, 6-0, 6-0.

Girls doubles—Joerene Aviles-Minh Tam Phan, C, beat Darlena Souvatdy-Kyrilia Young, 6-4, 2-6, 1-0 (6); Rodelyn Baba-Connie Tan, F, beat Stephanie Ngo-Anna Teurn, 7-5, 6-4.

Mixed doubles—Jana Chieu-Jay Sebial, C, beat Phoung Phu-David Le, 4-6, 6-2, 1-0 (7).

Eastside Catholic 8, Ingraham 3

Boys singles—Conall Komenda, EC, beat Noah Santiago, 6-4, 6-4; Andres Rincon, EC, beat Elias Hirschfield, 6-2, 6-0; Austin Tam, I, beat Drew Charters, 6-0, 1-6, 6-4.

Girls singles—Megan Bastian, EC, beat Tal Stannard, 6-2, 6-0; Rachael DeCaires, EC, beat Adi Petersen, 6-2, 6-0; Sam Haubeil, EC, beat Elizabeth Swanberg, 6-3, 6-2.

Boys doubles—Zayden Miller-Chase Crittended, EC, beat Jacob Martin-Ascher Baden, 6-4, 3-6, 6-4; Taka Shimazu-Jeremy Nguyen, I, beat Max Nelson-Robin Wu, 6-4, 6-3.

Girls doubles—Claire Ducharme-Makenna George, EC, beat Jessica Galinato-partner not reported, 6-0, 6-2; Eve Hormuth-Georgia Sampson, EC, beat Yun Dao-Theresa Le, 6-4, 6-2.

Mixed doubles—Phoebe Rhee-Sam Sturgeon, I, beat Jerome Siangco-Abby Peterson, score not reported.