Girls

Garfield 5, Skyline 2

Singles—Alexia Fite, G, beat Teresa Huang, 6-1, 6-2; Fiona Cerf, G, beat Julia Lioubarski, 6-4, 6-1; Ariel Steinbach, G, beat Jasmine Ye, 6-2, 6-2; Alex Ferry, G, beat Shreenu Sivakumar, 6-1, 6-0.

Doubles—Tanka Sivakumar-Rianna Eduljee, S, beat Sophie Manum-Natalie Sharp, 7-6, 7-5; Celine Steinbach-Sakura Kishiro, G, beat Hillary Taylor-Julia Licholai, 6-2, 7-5; Kourtney Kirlon-Avery Sampson, S, beat Ava Zech-Caroline Sharp, 6-3, 6-2.

Redmond 4, Roosevelt 3

Singles—Kana Moriyama, Re, beat Julia Haussmann, 6-2, 6-1; Hanna Frederikson, Ro, beat Jessie Liu, 6-2, 6-1; Lais Conceicao, Re, beat Molly Evans, 6-1, 6-1; Alex Turnure, Ro, beat Lety Santillana, 6-2, 3-6, 6-3.

Doubles—Izzy Mason-Julia Mirick, Ro, beat Faye LaFord-Niki Shekaran, 6-1, 6-1; Anastasia Veryouka-Danika Shtukin, Re, beat Hannah Joss-Avery Connell, 6-4, 6-3; Meg Leonard-Hannah Yang, Re, beat Claire Teranishi-Claire Mangan, 6-3, 6-4.

Woodinville 6, Inglemoor 1

Singles—Michaela Jendralova, I, beat Moriah Austin, 7-6 (4), 6-3; Britta Springer beat Lulu Talmage, 6-1, 6-0; Naveena Sathiyamoorthy beat Miki Saleh, 6-4, 6-1; Caroline Miller beat Talia Park, 6-0, 6-1.

Doubles—Olivia Banks-Lauryn Stafford beat Teanan Chen-Kaylee Hollmen, 6-4, 6-0; Jordan Matthews-Lia Koklic beat Lilian Liang-Madi Chan, 2-6, 6-0, 6-2; Ellie McCaw-Tanya Kumar beat Maria Fox-Amy Shah, 6-3, 6-3.

Issaquah 6, Ballard 1

Singles—Kristen Cheung, I, beat Rachel Thomson, 0-6, 6-1, 7-5; Maddy Herrenkohl, B, beat Regina Darahovski, 6-0, 1-0, default; Eve Shih, I, beat Melat Assefa, 6-2, 6-1; Christine Park, I, won by default.

Doubles—Halle Gordon-Kelsey Wilson, I, beat Julia List-Sydney McMuldroch, 6-0, 6-0; Inyoung You-Lucy Huffman, I, beat Kathryn O;Brien-Alana Kanabaken, 6-2, default; Sami Mittman-Emma Gavin, I, beat Hanako Osuga-Emelia Carmel, 6-3, 6-1.

Stanwood 4, Mountlake Terrace 3

Singles—Nicki Bouche, M, beat Alessia Piazzi, 3-1 (won by default); Tina Liu, M, Kylie Smith, 6-0, 6-0; Allison Lorraine, M, beat Calyn Rich, 6-2, 4-6, 6-2; Shayla Allen, S, beat Madison Haney, won by default.

Doubles—Marih Orcutt-Alyssa Sanford, S, beat Aysha Raza-Brittany Kinsella, won by default; Kiki Dillon-Abby Spencer, S, beat Suzi Diaz-Meron Abay, 6-4, 6-2; Yasmine Hejazi-Rachel Lee, S, beat Monique Singh-Arani Yongendrun, 6-0, 6-0.

Glacier Peak 4, Marysville-Pilchuck 3

Singles—Mahler, G, beat leerhoff, 6-0, 6-0; Price, M, beat Roberts, 6-1, 6-4; Ramsey, G, beat Kedziorski, 6-0, 6-3; McAdoo, M, beat Riddle, 6-4, 6-0.

Doubles—Esser-Cronin, M, beat Dans-Sneesby, 6-4, 6-4; Albrecht-Ellingsen, G, beat Gross-Jensen, 6-3, 6-0; Sallee-Black, G, beat Flitz-Scallon, 6-1, 6-0.

Jefferson 4, Curtis 1

Singles—Jesse Swafford, C, beat Alicia Grim, 6-1, 7-5; Estelle Kim, J, beat Jami Tran, 6-2, 6-1.

Doubles—Cindy Park-Crystal Lee, J, beat Amilia Wald-Jeanne Ju, 6-0, 6-0; Coco Hernandez-Tagoe-Gloria Oh, J, beat HaeSoo Le-Selina Cudney, 6-0, 6-2; Rileigh Qualls-Makaylie Moore, J, beat Yen Cho-Serina Cudney, 6-0, 6-0.

Jefferson 5, Curtis 0

Singles—Cindy Park, beat Jessie Swofford, 6-0, 6-0; Crystal Lee, beat Jeanne Ju, 6-0, 6-0.

Doubles—Coco Hernandez-Tagoe-Gloria Oh, beat Jami Tran-Amelia Wald, 6-3, 6-3; Rileigh Qualls-Makaylie Moore, beat HaeSoo Le-Selina Cudney, 6-1, 6-0; Erica Lee-Anne Thai, beat Yen Cho-Serina Cudney, 6-3, 6-4

Enumclaw 4, Decatur 1

Singles—Anna Musick, E, beat Hyerin Song, 6-2, 6-3; Maria de Miguel, D, beat McKenna Molieri, 6-4, 6-1.

Doubles—Kylee Almy-Bailey Malineich, E, beat Maddy Bergstrom-Cammy Sessoms, 6-2, 6-3; Olivie Adams-Kyle Radermacher, E, beat Jessica Garcia-Anna Jo, 6-0, 6-1; Jordan Kantz-Camille Soreson, E, beat Olivia Neira-Tara Pittman, 6-0, 6-0.

Emerald Ridge 3, Rogers 2

Singles—Chelsea Rueppiel, R, beat Autumn McVay, 6-3, 6-3; Jeimi Gareta, R, beat Jordan Loucks, 6-2, 6-4.

Doubles—Nicki Hartman-Navirit Sharma, ER, beat Elise Jackson-Allison Wusterbarth, 6-0, 6-3; Nicolette Metz-Kelsey Treat, ER, beat Brianna Huhmann-Alesha Updike, 6-4, 6-3; Katie Goodin-Kadyn Sheppard, 6-2, 5-7, 6-3

Fife 3, Franklin Pierce 2

Singles—Chin, FP, beat Pak, 6-2, 6-0; Paris, Fi, beat Larsen, 6-3, 6-4.

Doubles—Floyd-Lim, FP, beat Kallinen-Davis, 6-0, 6-3; Ishiguro-Hungate, Fi, beat Park-Chin, 6-4, 7-6; Nitz-McElwain, Fi, beat HK-Lelmer, 6-0, 6-0.

Coed

Lakeside 10, Nathan Hale 1

BOYS

Singles—Trey Von Gortler, L, beat Micah Breiger, 6-0, 6-0; Kevin Yang, L, beat Dylan McDuff, 6-0, 6-0; Eli Metz, NH, beat Eli Weed, 7-5, 4-6, 10-7

Doubles—Kengo Numoto-Logan Brennan, L, beat Joe Duffy-Stuart Earle, 7-6(0), 6-3; Nikhil Birmiwal-Whit Jamieson, L, beat Aidan Morley-Morte Luetje, 6-1, 6-3

GIRLS

Singles—Viv Daniel, L, beat Sam McDuff, 6-0, 6-0; Prachi Keni, L, beat Minh Tran, 6-2, 6-0; Nikki Labell, L, beat Eiryn Renoouard, 6-1, 6-0.

Doubles—Molly Guo-Nadia Khan, L, beat Maria Perla-Christina Tran, 6-2, 6-0; Bella Devaan-Julia Pascualy, L, beat Grace Lee-Kimi Blocker, 7-6(4), 6-2.

MIXED

Doubles—Allen Yang-Christina Koh, L, beat James Davies-Emmeline Johns, 6-2, 6-2.

Ingraham 8, Cleveland 3

Boys

Singles—Rudolfa Baba, C, beat Austin Tam, I, 6-4, 6-0; Eli Hirschfield, I, beat Jay Sebial, C, 6-2, 6-0; Ridwan Mohmath, I, beat Justin Hoang, C, 6-3, 6-4.

Doubles—Jacob Martin, Taka Shimazu, I, beat Kevin Ha, Johnson Nguyen, C, 5-7, 6-4, 11-9; Nate Osborn, Asher Baden, I, beat Tai Mach, Nathan Chong, C, 5-7, 6-1, 9-7.

Girls

Singles—Teal Stannard, I, beat Monica Lui, C, 7-5, 6-4; Addie Peterson, I, beat Angel Liu, C, 6-1, 6-4; Phoebe Rhee, I, beat Angela Lee, C, 6-3, 6-1.

Doubles—Minh Tam Phan, Joerene Aviles, C, beat Jessica Galinado, Teresa Le, I, 6-1, 6-1; Anita Zhen, Elizabeth Chung, C, beat Jinny li, Lexi Narantsatsral, I 6-1, 7-5.

Mixed

Doubles—Sam Sturgeon, Jordyn Egbert, I, beat Winly Tang, Dennis Ho, 6-0, 6-2.