Girls

Eastlake 4, Woodinville 3

Singles—Katie Park, E, beat Moriah Austin, W, 6-3, 6-4; Nicole Yen, E, beat Britta Springer, W, 6-3-6-4; Naveena Sathiyamoorthy, W, beat Michelle Knutson, E, 4-6, 6-2, 6-1; Caroline Miller, W, beat Nicole Knutson, 6-3, 6-3.

Doubles—Kelsie Mosebar, Olivia Banks, W, beat Alison Tran, Kayla Lee, E, 6-0, 6-1; Ashwathy Goutham, Angela Zou, E, beat Jordan Matthews, Lia Koklic, 6-3, 6-3; Maria Angulo, Ananya Heroor, E, beat Ellie McCaw, Tanya Kumar, 3-6, 6-2, 6-0.

Marysville-Pilchuck 4, Marysville Getchel 3

Singles—Ciferri, MG beat Leerhoff, 6-2,6-0; Huffman, MG, beat Price, 5-7, 6-0(10-6); McAdoo, MP, beat Meissner, 6-3, 6-0; Kedzioski, MP, beat Mullen-Gaffney, 6-0, 6-2.

Doubles—Esser-Cronin, MP, beat Morales-Mendoza, 6-4, 6-2; Gross-Corbett, MP, beat Tuazon-Uhler, 7-6(7-3), 6-2; Ramirez-Santos, MG, beat Flitz-Sakshaug,6-3, 6-0.

Shorecrest 4, Mountlake Terrace 3

Singles—Nicki Bouche, M, beat Rachel Stevens, 6-2, 6-1; Tina Liu, M, beat Rosa Rice, 6-3, 6-3; Allison Lorraine, M, beat Alina Tran, 6-1, 6-1; Elizabeth Parsek, S, beat Meron Abay, 6-3, 6-4.

Doubles—Karena Tien-Molly Mrozek, S, beat Aysha Raza-Brittany Kinsella, 6-0, 6-2; Luci Sui-Zaya Isolmon, S, beat Suzi Diaz-Monique Singh, 6-3, 6-1; Nora Var-Bianca Dang, S, beat Kirsten Pounds-Arani Yungendrun, 6-2, 6-0.

Hazen 4, Lindbergh 3

Singles—Liezel Villanueva, L, beat Misa Takami, 6-2, 6-0; Elise Wong, H, beat Myranda Dang, 0-6, 6-2, 10-6; Ashley Hwang, H, beat Bonnie Yip, 7-5, 4-6, 10-8; Catherine Lin, H, beat Christina Chanthavong, 6-2, 6-2.

Doubles—Mint Pearyoo/Jessica Tiamzon, L, beat Kitty Ling/Kristy Huynh, 6-4, 6-4; Sharleen Garcia/Colette Perry, L, beat Amy Huynh/Gabbie Solis-Lazenby, 7-6 (7-3), 6-3; Katherine Eng/Arden Phu, H, beat Kate Hebbeler/Angie Thai, 6-2, 7-5.

Coed

Lakeside 8, Seattle Prep 3

Boys

Singles—Daniel Park, L, beat Luke Targett, S, 6-1, 6-0; David Yu, L, beat Matt Zech, S, 6-2, 6-0; Kevin Yang, L, beat Matteo Guillot de Suideraut, S, 6-3, 6-0.

Doubles—Trey Von Gortler, Hayden Clark, L, beat Elliot Allen, Daniel Galindo Navarro, S, 6-4, 6-4; John Wojciehowski, Allen Yang, L, beat Cooper Brethauer, Alex Smith, 7-5, 6-3.

Girls

Singles—Viv Daniel, L, beat Emily Savidge, S, 6-0, 6-0; Molly Guo, L, beat Emma Brethauer, S, 6-1, 6-1; Genevieve Payzer, L, beat Mary Ann Santucci, S, 6-3, 6-1.

Doubles—Mary Pat Lee, Meghan Zech, S, beat Prachi Keni, Nadia Khan, 7-6, 6-4; Maddie McReynolds, Sarah Newhall, S, beat Amy Wang, Isha Bodas, L, 6-2, 4-6, 10-6.

Mixed

Doubles—McKenzie Frazier, Ryan Brunette, S, beat Christina Koh, Matt Holloman, 6-4, 6-4.

Eastside Catholic 8, West Seattle 3

BOYS

Singles—Conall Komenda, EC, beat Michael Lee, 6-1, 6-4; Blake Bias, WS, beat Max Nelson, 6-0, 6-0; Nick Sturman, WS, beat Drew Charters, 6-0, 6-0.

Doubles—Chase Crittenden-Zayden Miller, EC, beat Matthew Lee-Patrick Nguyen, 6-0, 7-5; Harley Kirsch-Brian Binz, EC, beat Gavin Penor-Carlin Schaeffer, 6-3, 6-1.

GIRLS

Singles—Megan Bastian, EC, beat Katie Lacayo, 6-0, 6-1; Rachel DeCaires, EC, beat August Carow, 6-1, 6-1; Megan Duong, WS, beat Taylor Martinez, 6-0, 6-0.

Doubles— Claire Ducharme-Makenna George, EC, beat Sydney Cramer-Justina Lang, 6-0, 6-0; Eve Hormuth-Georgia Sampson, EC, beat Maddie Miller-Karla Nahera, 6-3, 6-1.

MIXED

Doubles—Steven Padilla-Audrey Menz, EC, beat Ned Sander-Karina Kerper, 6-2, 6-1.